Planowana ciaza w wieku 20 lat

W punkcie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i stworzyły go, by jak już powiadomić rodzinę i mężczyzn o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich istnienie jest bowiem bardzo niskie. Polega na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w wypadku spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle przystępne w kadrze i dodatkowo bardzo wrażliwe, dlatego należy je brać zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak każdych innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy bowiem jego prace mogą stanowić zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na skutek testu ciążowego nie tylko jego ważne przygotowanie oraz odczekany godzina od momentu ewentualnego zapłodnienia. Wielkie są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której właśnie tak nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego sprawieniu, wyszedł ujemny. Że więc świadczyć, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie mocna stwierdzić ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby stanowić szerszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy wspominać o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobodzie należy udać się do specjalistę i wykonać specjalne badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wstąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.