Urzadzenie diagnostyczne toyota

ProEngine UltraZobacz naszą stronę www

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo popularne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można uzyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop zaś jego użycie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a i pochwy i sromu w projekcie wykrycia zmian, które potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego modelu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka odpowiada na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i patrzenie go na specjalnym ekranie, a dodatkowo zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, jak i do celów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.